AHMET YAR’DA İNOVASYON

Araştırma Geliştirme

Yaratıcılık ve fikir üretmede başarılı, müşteri gereksinimlerini doğru algılayan ve ona değer katmayı görev bilen ekibiyle kendi teknolojisini geliştiren ve sektöründe uluslar arası rekabette öne çıkan Ahmet Yar, Ar-Ge’yi stratejisinin bir parçası olarak ele almaktadır. İnovasyon, Ar-Ge stratejisinin özünü oluşturmaktadır. Ar-Ge faaliyetlerinde amacımız; çevreye saygılı, tüketicinin konforunu destekleyen, bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayan, standartlara uyumlu, rekabette fark yaratan ürünler ve sistemler tasarlamak ve geliştirmek olarak özetlenebilir.

Kalite Sistemleri

Ahmet Yar, süreç verimliliğini, kalitesini ve güvenilirliğini sürekli iyileştirerek; müşteri memnuniyetini arttıran, maliyetleri düşüren, yeni veya farklı üretim yöntemleri geliştirerek, sürekli iyileştirme anlayışını yaşatan, bunu yaparken iş güvenliği ve çevre prensiplerini göz önünde bulunduran bir kalite anlayışına sahiptir.

Enerji Tasarrufu ve Doğaya Uyumluluk

Doğaya, topluma ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarının farkında olan Ahmet Yar tarafından üretilen soğutma sistemleri ve tesislerinde uygulanan ‘Enerji Yönetimi’zeka katılmış yapısıyla soğutma zincirinin her halkasında, her aşamayı kontrol altında tutmaktadır. Oluşturulan konfigürasyon maksimum performansı sağlayarak soğutma verimini arttırırken, en üst seviyede enerji tasarrufu sağlamaktadır.

HABERLER

FUTURE FISH EURASIA'NIN YILDIZI AHMET YAR OLDU

FUTURE FISH EURASIA'NIN YILDIZI AHMET YAR OLDU

Ahmet Yar, su ürünleri alanında dünyanın sayılı fuarları arasına giren ve İzmir’de gerçekleştirilen Future Fish Eurasia’da standıyla yer aldı.

Bu yıl 7’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda katılımcılarla buluştu. Yerli ve yabancı birçok yayın organında ve dünyanın dört bir yanında düzenlenen uluslararası fuarlarda tanıtılarak, katılımcı ve ziyaretçi sayısını her yıl artıran Future Fish Eurasia Fuarı, Türk su ürünleri sektörünün gelişiminde, markalaşmasında, su ürünleri tüketiminin ve ihracatının artırılmasında katkılar sağlamaya devam ediyor. Fuar, bu yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Ege İhracatçı Birlikleri ve Su Ürünleri Tanıtım Grubu’nun destekleriyle gerçekleştirildi.

Ahmet Yar, Future Fish Eurasia’da kurduğu standıyla su ürünleri sektörünü en yeni soğutma teknolojileri ile buluşturdu. Fuar katılımıyla ilgili Ahmet Yar Yönetim Kurulu Üyesi Ömür Düztaş şunları kaydetti:

“Ahmet Yar, özellikle soğutma sektöründe her ürün gamında anahtar teslimi üretim yapabilen tek firma. 50 bin metrekarelik üretim alanımızla bu alanda da sektörün lideriyiz. Yurt dışındaki 6 tane şirketimizle ihracatımızı da artırmaya devam ediyoruz. 2013 TİM Raporu’na göre Türkiye’nin en büyük 852’nci ihracatçı firmasıyız. Bu fuardaki ürünlerimize şu ana kadar gelen tepkiler gerçekten çok iyi. Özellikle Fish Corner ürünümüz, fuarın gözdesi oldu. Fish Corner, deniz ürünlerinde gerektiği kadar buzu kendisi üreterek yüzde yüz tazeliği şık bir görünümle bütünleştiriyor. Düzgün, temiz, taze şekilde buzu üretiyor ve ihtiyacımız olmadığı anda kendisi kapanarak enerji tasarrufu sağlıyor. Su ürünleri sektöründe, teşhir alanında dışarıdan buz taşımanın maliyetini, zaman kaybını ortadan kaldırdık. Bu ürünü dünyada ilk defa Ahmet Yar dizayn etti ve bu yıl Euroshop Fuarı’nda sergiledi. Türkiye’de de ilk defa burada sergiledik. Su ürünleri sektörünün içinde hem üretim hem perakende satış hem de restoran kısmında her türlü ihtiyacı karşılayan, son derece akıllı ve dinamik bir ürün”.